0

 

Jeśli planujesz oddać swój komputer do naprawy, to mamy dla Ciebie kilka porad.

 

1. Zadbaj o swoje dane.

Jeśli masz taką możliwość – zrób kopię zapasową ważnych danych. Będziesz spać spokojniej z wiedzą, że Twoje zdjęcia z wakacji, dokumenty do pracy lub filmy z wnukami są bezpieczne na dysku zewnętrznym w szufladzie. 

 

2. Dokładnie powiedz co się stało.

Każda informacja o tym co działo się z komputerem jest ważna. Komputer nie odpala po aktualizacji systemu? Poinformuj nas o tym, zamiast powiedzieć tylko że nie działa. Nie reaguje na przycisk po upadku? Nie idź w zaparte że wczoraj działał normalnie i absolutnie nic nie mogło się z nim stać. Nie ukrywaj ważnych informacji- przykładowo, jeśli komputer był zalany i dowiemy się o tym dopiero po zrobieniu innych rzeczy i rozkręceniu laptopa, to zwiększa to czas i koszta naprawy. Im więcej istotnych informacji przekażesz nam przy oddawaniu sprzętu- tym lepiej dla Ciebie. 

 

3.Podstawowa wiedza.

Telefonicznie nie zawsze możemy powiedzieć co jest uszkodzone i ile mogła by kosztować naprawa. Często niedziałający program okazuje się nie uruchamiającym się systemem, zepsuta matryca – uszkodzoną kartą graficzną, złamany zawias – połamaną obudową w miejscu jego mocowania. Jeśli nie jesteś pewien co jest nie tak z Twoim komputerem lub nie znasz się aż tak na jego działaniu, najlepszym wyjściem jest zabranie komputera do serwisu – oględziny na miejscu na pewno rozwieją wszystkie wątpliwości, a nam oszczędzą domysłów i strzelania, co może być awarią. 

 

4. Do serwisu! 

Nikt nie lubi pracować na brudnym sprzęcie, dlatego warto przetrzeć mocno zabrudzoną obudowę. Najlepiej zabrać ze sobą zasilacz – w wielu przypadkach to on jest winowajcą problemów z uruchamianiem się laptopa. Jeśli mamy odwirusować system – przyda nam się hasło logowania do niego, a także informacja czy jakieś dane są do zachowania. Twój komputer zostaje w dobrych rękach i z pewnością zostanie naprawiony, o czym zostaniesz poinformowany telefonicznie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *