0

Planujesz wymienić laptop na nowszy? Oto parę porad dla Ciebie

1. Określ do czego jest Ci potrzebny komputer
Każdy z nas inaczej korzysta ze swojego laptopa. Przemyśl dobrze czy potrzebujesz ultra wydajnej maszyny do najnowszych gier, czy mobilnego centrum multimedialnego do pracy w Internecie. Źle dobierając sprzęt możesz przepłacić lub być z niego niezadowolony, gdy nowy komputer nie będzie do końca spełniał wszystkich Twoich oczekiwań.

2. Opinie i testy
Przed wyruszeniem do sklepu warto przejrzeć oferty on-line. Żaden sklep nie ma każdego modelu na stanie, a czasem czekając parę dni więcej można mieć dużo lepszy sprzęt. Warto także zobaczyć testy i poczytać opinie upatrzonego komputera na niezależnych portalach i forach, popytać znajomych lub rodziny. Jeśli masz w rodzinie kogoś kto zna się na sprzęcie komputerowym- zabierz go ze sobą do sklepu albo poproś o pomoc w doborze komputera.

3. Wybór sklepu
Supermarkety „nie dla idiotów” lub sklepy które w asortymencie mają dosłownie wszystko nie mają dużego wyboru jeśli chodzi o komputery, czasem są tam wystawione niezbyt dobre modele, które normalnie ciężko byłoby sprzedać. Polecamy sklepy typowo komputerowe które skoncentrowane są głównie na sprzęcie komputerowym i peryferiach, gdzie jest większy wybór oraz fachowe doradztwo.

4. Nie wierz wszystkim reklamom
Zewsząd słychać reklamy „PROCESOR INTEL DYSK TYSIONC GRAFIKA DWA GIGA”
Nie daj się nabrać! Markety AGD czasami wystawiają na sprzedaż tzw. Leżaki magazynowe lub laptopy które- dokładnie mówiąc- są już przestarzałe. Taki laptop może mieć jeszcze wydajny procesor- który premierę miał 3 lata temu. W tej sytuacji kupisz w sklepie komputer płacąc jak za nowy, a sprzęt będzie miał paruletnią specyfikację.

5. Sprzęt używany to też dobry wybór
Nie oszukujmy się- najtańszy sprzęt sprzedawany czasem nawet w dyskontach nie może być dobry. Jedyny ich plus to bardzo niska cena, która odbija się na jakości wykonania oraz wydajności komputera. W kwocie do 1500zł polecamy laptopy używane lub poleasingowe, które będą działać dużo lepiej niż nowy sprzęt w tej cenie, będą znacznie wytrzymalsze i lepiej wykonane a czasem- w zależności od sprzedawcy- okres gwarancji jest taki sam, lub niewiele mniejszy.

Sprzęt używany z gwarancją, nowe laptopy, pomoc w doborze komputera
Serwis komputerowy VEGA, Ruda Śląska ul. Nowary 1a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *